Sign In | Create an Account | Welcome, . My Account | Logout | Subscribe | Submit News | Contact Us | Home RSS
 
 
 

Maddy Gulan places second in backstroke

February 10, 2013
Weirton Daily Times

STEUBENVILLE - Local athletes will advance to the next round after Saturday's Ohio Division II Sectional Swim Meet at the Steubenville High School Natatorium.

A total of 30 qualifiers in each event will compete at the District championships at The Ohio State University. The first-place finisher in each boys and girls event from the Columbus Academy, East District and Southeast Sectional Tournament sites will advance to next week.

The Upper Arlington and Worthington Sectional sites will advance as at-large qualifiers based on time. There will be twenty 27 at-large qualifiers based on time from the three Central District, East District and the Southeast District sectional sites.

Article Photos

Mike Mathison
DIVISION II?SECTIONAL SWIMMING — Steubenville Big Red’s Katie Slivka finished fifth in the 100 breaststroke during the Ohio Division II?Eastern District Sectional Swimming Championships Saturday inside the Steubenville Natatorium.

Although there was no local winner, there will be swimmers who advance.

Steubenville Catholic Central junior Maddy Gulan will qualify in the 100 back, where she finished second in 1:07.35, 1.08 seconds behind Dover's Jessica Gao.

Finishing in the top eight:

Fact Box

2013 OHSAA East District Sectionals

at Steubenville High School

GIRLS

1. Dover 357.5, 2. Coshocton 272, 3. Martins Ferry 168.5, 4. Cambridge 167, 5. St. Clairsville 149, 6. New Philadelphia 142, 7. Tri-Valley 138, 8. Steubenville Catholic 123, 9. Edison 104, 10. Barnesville 100, 11. Steubenville 89, 12. River View 70, 13. Beaver Local 60, 14. John Glenn 42, 15. Garaway 35, 15. West Muskingum 35, 17. East Richland Christian 31, 18. East Liverpool 29, 19. Maysville 16, 20. Philo 13, 21. Carrollton 10, 22. Zanesville 6, 22. Bellaire 6, 24. St. John Central 3, 25. Bishop Rosecrans 2

BOYS

1. Dover 378, 2. Coshocton 232, 3. Cambridge 179, 4. River View 172, 5. New Philadelphia 165.5, 6. Tri-Valley 154, 7. St. Clairsville 148, 8. East Liverpool 113, 9. Beaver Local 112, 10. Steubenville 97, 11. Zanesville 78, 12. Steubenville Catholic 76, 13. Bishop Rosecrans 52, 14. Martins Ferry 50, 15. West Muskingum 46, 16. Barnesville 34, 17. Ridgewood 31, 18. Bellaire 14, 19. John Glenn 12, 20. Edison 11.5, 21. Carrollton 11

2013 OHSAA East District Sectionals

Event 1 Girls 200 Yard Medley Relay

Pool: 1:58.81 * 1/26/2013 Wheeling Park High School

E Heilman, K Curnes, C Jebbia, C Dolan

1 DOV A 1:58.98 40

1) Gao, Jessica JR 2) Toney, Cassie SR 3) Marshall, Alison JR 4) Dummermuth, Abbi SR

2 COSH A 2:02.23 34

1) Brown, Savannah SR 2) Simpson, Emily SR 3) Ringenberg, Hannah SR 4) Baker, Emily SR

3 SCL A 2:08.13 32

1) Banks, Delainey FR 2) Falcone, Carly JR 3) Fasola, Alaina JR 4) Vera, Hanna FR

4 MFER A 2:08.46 30

1) Poludniak, Shelby JR 2) Lewis, Shannon SR 3) Fogle, Tara FR 4) Allen, Tyesha FR

5 CAM A 2:08.53 28

1) Alten, Taylor SO 2) Waddell, Emilee SR 3) Charlton, Isabel SO 4) Nunamaker, Lindsey FR

6 RED A 2:08.72 26

1) Marquis, Shelbi SR 2) Smith, Kylie SR 3) Artman, Andrea JR 4) Freeland, Victoria SR

7 DTV A 2:09.48 24

1) Lynch, Lauren FR 2) Bulzan, Katie SR 3) Schultheis, Jade SR 4) O'Flaherty, Sarah SR

8 STCC A 2:10.60 22

1) Vosteen, Moriah JR 2) Beaulieu, Madeleine JR 3) Pergi, Elise SR 4) Gulan, Maddie JR

9 STE A 2:11.50 18

1) Knight, Haley SR 2) Slivka, Katie SR 3) Zimish, Allie JR 4) Vodvarka, Mary FR

10 ELI A 2:17.08 14

1) Gill, Kyra SO 2) Kotfis, Emily SR 3) Diddle, Kelsey SR 4) Bormann, Jessica SO

Event 2 Boys 200 Yard Medley Relay

Pool: 1:44.98 * 2/14/2009 New Philadelphia

Lindenbaum, Yaya, Huth, Hixenbaugh

1 DOV A 1:41.50* 40

1) Bichsel, Josh FR 2) Brogan, Frannie SO 3) Armstrong, Jake SO 4) Toney, Jesse SO

2 CAM A 1:51.85 34

1) Douglas, Austin SR 2) Reed, Eli JR 3) Clifford, Daniel SO 4) Carpenetti, Tony SR

3 COSH A 1:52.07 32

1) Smith, Marc JR 2) Philabaum, Bryce FR 3) Wheeler, Alex JR 4) Blank, Jacob JR

4 DTV A 1:54.15 30

1) Hetrick, Ryan SR 2) Pisch, Tyler SO 3) Jones, Shiloh JR 4) Whyde, Evan JR

5 ELI A 1:58.33 28

1) Smith, Ian FR 2) Yoho, Stefan SR 3) Campbell, Matt SR 4) Stevens, Kyle SR

6 WRV A 1:59.66 26

1) Gee, Garrett SR 2) List, Marcel SR 3) Pope, Coleston SR 4) Wine, Trevor FR

7 STE A 2:00.68 24

1) Pinkerton, Dylan SO 2) Mullen, Blake JR 3) Levy, Leon SR 4) DiCarlo, Dominic JR

8 ZAN A 2:03.00 22

1) Antonetz, Zachary JR 2) Griffin, David SO 3) Supplee, Gavin SR 4) Yarnall, Duncan SR

9 NPH A 2:03.03 18

1) Levitt, Aiden SO 2) Herschel, Kyle JR 3) Leggett, Kyle SO 4) Jennings, Tom SO

10 STCC A 2:08.92 14

1) Arai, Jacob JR 2) Milewsky, Andrew FR 3) Schlich, Timmy SO 4) Thompson, Brien JR

Event 3 Girls 200 Yard Freestyle

Pool: 1:59.70 * 1998 Sarah Crouch

1 Baker, Emily SR COSH 1:59.66* 20

2 Els, Lydia SO WRV 2:03.02 17

3 Dummermuth, Maddie FR DOV 2:07.01 16

4 Albert, Katie SR ERCH 2:09.82 15

5 Warther, Olivia FR DOV 2:10.09 14

6 Simpson, Emily SR COSH 2:12.30 13

7 Salmans, Kaitlyn JR COSH 2:12.52 12

8 Knight, Haley SR STE 2:13.73 11

9 Charlton, Isabel SO CAM 2:15.90 9

10 Poludniak, Shelby JR MFER 2:16.93 7

Event 4 Boys 200 Yard Freestyle

Pool: 1:49.55 * 2/12/2011 View Amornrotworawut

1 Brogan, Frannie SO DOV 1:50.65 20

2 Smith, Marc JR COSH 1:56.41 17

3 Durbin, Andrew JR DOV 2:03.66 16

4 Gee, Garrett SR WRV 2:07.68 15

5 Clum, Damian JR DOV 2:08.18 14

6 Blank, Jacob JR COSH 2:08.64 13

7 Hixenbaugh, Gabe SR NPH 2:09.28 12

8 Douglas, Austin SR CAM 2:09.44 11

9 Clark, Quentin SO SCL 2:11.28 9

10 Strawn, Jonathan SO MFER 2:12.50 7

Event 5 Girls 200 Yard IM

Pool: 2:10.48 * 1999 Shannon Funk

1 Gao, Jessica JR DOV 2:28.32 20

2 Falcone, Carly JR SCL 2:32.14 17

3 Marshall, Alison JR DOV 2:33.07 16

4 Fogle, Tara FR MFER 2:35.22 15

5 Brown, Savannah SR COSH 2:37.77 14

6 Nunamaker, Lindsey FR CAM 2:38.54 13

7 Alten, Taylor SO CAM 2:39.06 12

8 Banks, Delainey FR SCL 2:40.26 11

9 Fortney, Casey JR COSH 2:42.73 9

10 Blattler, Carolyn JR BARN 2:43.10 7

Event 6 Boys 200 Yard IM

Pool: 1:55.89 * 1/28/2006 Markus Sievers

1 Pope, Coleston SR WRV 2:06.56 20

2 Baker, Christopher SR BARN 2:10.01 17

3 Wheeler, Alex JR COSH 2:12.58 16

4 Hetrick, Ryan SR DTV 2:14.82 15

5 Philabaum, Bryce FR COSH 2:19.23 14

6 Kennon, Dan SR SCL 2:21.77 13

7 Bliss, Brandon FR MFER 2:27.70 12

8 Finley, Matt SO DOV 2:28.07 11

9 Schaumleffel, Brendon SO ZRO 2:28.37 9

10 Smith, Ian FR ELI 2:31.69 7

Event 7 Girls 50 Yard Freestyle

Pool: 24.95 * 2001 Alicia Copestick

1 Boron, Alea SR SGA 26.17 20

2 Dummermuth, Abbi SR DOV 26.46 17

3 Lynch, Lauren FR DTV 26.82 16

4 McInturf, Taylor JR NPH 27.19 15

5 Moore, Kaelyn JR NCJG 27.93 14

6 Allen, Tyesha FR MFER 28.22 13

7 Fulst, Gabby SR BARN 28.30 12

8 O'Flaherty, Sarah SR DTV 28.44 11

9 Gordon, Myka SO BARN 28.67 9

*10 Hixenbaugh, Hannah SO NPH 28.78 6.5

*10 Charette, Mariah SR NPH 28.78 6.5

Event 8 Boys 50 Yard Freestyle

Pool: 22.42 * 1/26/2013 Michael Eaton

1 Toney, Jesse SO DOV 23.02 20

2 Dickson, Brendan SO WRV 24.20 17

3 Carpenetti, Tony SR CAM 24.21 16

4 Campbell, Matt SR ELI 24.61 15

5 Hammond, Dalton SO WRV 24.65 14

6 Supplee, Gavin SR ZAN 24.99 13

7 Dummermuth, Simon SR NPH 25.04 12

8 Levy, Leon SR STE 25.23 11

9 Marshall, David JR NPH 25.31 9

10 Skrobot, Gabe FR ZRO 25.57 7

Event 9 Girls 100 Yard Butterfly

Pool: 59.56 * 2001 Kristen Funk

1 Ringenberg, Hannah SR COSH 1:06.69 20

2 Fogle, Tara FR MFER 1:07.12 17

3 Marshall, Alison JR DOV 1:08.07 16

4 Charlton, Isabel SO CAM 1:08.84 15

5 Fasola, Alaina JR SCL 1:09.76 14

6 Keenan, Laura SR LBE 1:12.09 13

7 Moore, Kaelyn JR NCJG 1:12.94 12

8 Fritz, Catherine SR ZWM 1:13.58 11

9 Lattimer, Christina SR MFER 1:13.99 9

10 Schultheis, Jade SR DTV 1:18.50 7

Event 10 Boys 100 Yard Butterfly

Pool: 54.89 * 1/26/2013 Zach Hamm

1 Armstrong, Jake SO DOV 54.49* 20

2 Clifford, Daniel SO CAM 55.61 17

3 Wheeler, Alex JR COSH 57.95 16

4 Hetrick, Ryan SR DTV 59.24 15

5 Arai, Jacob JR STCC 1:04.24 14

6 McVay, Cody FR COSH 1:06.47 13

7 Lorah, David SO LBE 1:10.48 12

8 Schlich, Timmy SO STCC 1:11.50 11

9 Campbell, Matt SR ELI 1:11.99 9

10 Radcliffe, Caleb SO ELI 1:13.83 7

Event 11 Girls 100 Yard Freestyle

Pool: 54.04 * 2001 Alicia Copestick

1 Baker, Emily SR COSH 54.88 20

2 Dummermuth, Maddie FR DOV 58.46 17

3 Albert, Katie SR ERCH 58.97 16

4 Boron, Alea SR SGA 59.01 15

5 Dummermuth, Abbi SR DOV 1:00.05 14

6 Lynch, Lauren FR DTV 1:00.69 13

7 Toney, Cassie SR DOV 1:00.84 12

8 Allen, Tyesha FR MFER 1:02.36 11

9 Nunamaker, Lindsey FR CAM 1:03.05 9

10 Blattler, Carolyn JR BARN 1:03.63 7

Event 12 Boys 100 Yard Freestyle

Pool: 48.95 * 1/28/2006 Markus Sievers

1 Eaton, Michael JR SCL 50.11 20

2 Toney, Jesse SO DOV 50.34 17

3 Rogers, Brian SO WLR 50.74 16

4 Hammond, Dalton SO WRV 54.29 15

5 Dickson, Brendan SO WRV 54.69 14

6 Carpenetti, Tony SR CAM 55.66 13

7 Maurer, Justin SR LBE 55.79 12

8 Marshall, David JR NPH 55.92 11

9 Lung, Nick JR DOV 56.13 9

10 Tobin, Nick SR SCL 56.47 7

Event 13 Girls 500 Yard Freestyle

Pool: 5:04.32 * 1999 Shannon Funk

1 Els, Lydia SO WRV 5:29.44 20

2 Warther, Olivia FR DOV 5:48.96 17

3 Salmans, Kaitlyn JR COSH 5:51.66 16

4 Simpson, Emily SR COSH 5:51.97 15

5 Kinsey, Brooke JR DOV 5:56.04 14

6 Waddell, Emilee SR CAM 6:08.82 13

7 Poludniak, Shelby JR MFER 6:09.23 12

8 Bell, Alexus FR ZMA 6:13.94 11

9 Miller, Emily FR PHI 6:17.84 9

10 Goggin, Hannah SO CAM 6:18.65 7

Event 14 Boys 500 Yard Freestyle

Pool: 4:54.30 * 2/12/2011 View Amornrotworawut

1 Pope, Coleston SR WRV 5:05.73 20

2 Baker, Christopher SR BARN 5:11.23 17

3 Fuller, Michael SO DOV 5:32.10 16

4 Bichsel, Josh FR DOV 5:39.40 15

5 Durbin, Andrew JR DOV 5:42.25 14

6 Jones, Shiloh JR DTV 5:46.15 13

7 Hixenbaugh, Gabe SR NPH 5:51.61 12

8 Blank, Jacob JR COSH 5:56.16 11

9 Beck, DJ SO SCL 5:56.63 9

10 Thompson, Brien JR STCC 5:56.81 7

Event 15 Girls 200 Yard Freestyle Relay

Pool: 1:46.02 * 1/28/2012 Morgantown High School

I Ille, O Holehouse, J Pierce, K Murto

1 DOV A 1:50.64 40

1) Toney, Cassie SR 2) Warther, Olivia FR 3) Kinsey, Brooke JR 4) Dummermuth, Maddie FR

2 DTV A 1:51.97 34

1) Lynch, Lauren FR 2) Schultheis, Jade SR 3) O'Flaherty, Sarah SR 4) Spragg, Nicole SR

3 SCL A 1:53.64 32

1) Fasola, Alaina JR 2) Vera, Hanna FR 3) Banks, Delainey FR 4) Falcone, Carly JR

4 NPH A 1:54.56 30

1) Hixenbaugh, Hannah SO 2) Charette, Mariah SR 3) Stokey, Elle JR 4) McInturf, Taylor JR

5 BARN A 1:54.92 28

1) Blattler, Carolyn JR 2) Gordon, Myka SO 3) Fulst, Gabby SR 4) Jones, Olivia SO

6 COSH A 1:55.71 26

1) Brown, Savannah SR 2) Fortney, Casey JR 3) Salmans, Kaitlyn JR 4) Roman, Jacqueline SO

7 STCC A 1:56.05 24

1) Vosteen, Moriah JR 2) Derda, Sarah JR 3) Fornsaglio, Sammi SR 4) Gulan, Maddie JR

8 RED A 1:56.68 22

1) Freeland, Victoria SR 2) Artman, Andrea JR 3) Marquis, Shelbi SR 4) Smith, Kylie SR

9 STE A 1:57.78 18

1) Vodvarka, Mary FR 2) Slivka, Katie SR 3) Zimish, Allie JR 4) Knight, Haley SR

10 MFER A 1:57.95 14

1) Lattimer, Christina SR 2) Bliss, Kaitlyn SR 3) Smith, Alyssa SR 4) Lewis, Shannon SR

Event 16 Boys 200 Yard Freestyle Relay

Pool: 1:33.71 * 2/14/2009 Dover

Z Rafter, M Petricola, M Reilly, J Shahl

1 DOV A 1:31.78* 40

1) Toney, Jesse SO 2) Lung, Nick JR 3) Armstrong, Jake SO 4) Brogan, Frannie SO

2 DTV A 1:39.16 34

1) Jones, Shiloh JR 2) Alfman, Chase SR 3) Whyde, Evan JR 4) Hetrick, Ryan SR

3 SCL A 1:39.43 32

1) Eaton, Michael JR 2) Clark, Quentin SO 3) Tobin, Nick SR 4) Kennon, Dan SR

4 CAM A 1:42.23 30

1) Douglas, Austin SR 2) Clifford, Daniel SO 3) Reed, Eli JR 4) Carpenetti, Tony SR

5 NPH A 1:43.03 28

1) Dummermuth, Simon SR 2) Jennings, Tom SO 3) Hixenbaugh, Gabe SR 4) Marshall, David JR

6 LBE A 1:43.82 26

1) Maurer, Justin SR 2) Lorah, Jason SR 3) Moore, Hayden JR 4) Kotsch, Troy SR

7 ELI A 1:44.07 24

1) Yoho, Stefan SR 2) Harris, Zech JR 3) Stevens, Kyle SR 4) Campbell, Matt SR

8 ZAN A 1:44.63 22

1) Griffin, David SO 2) Antonetz, Zachary JR 3) Yarnall, Duncan SR 4) Supplee, Gavin SR

9 STE A 1:45.78 18

1) Mullen, Blake JR 2) Jackson, Josh SO 3) DiCarlo, Dominic JR 4) Levy, Leon SR

10 COSH A 1:45.95 14

1) Lain, Nathan JR 2) Smith, Drew SR 3) Coffman, Corbin JR 4) McVay, Cody FR

Event 17 Girls 100 Yard Backstroke

Pool: 1:00.76 * 1/29/2011 Kaylea Dulaney

1 Gao, Jessica JR DOV 1:06.27 20

2 Gulan, Maddie JR STCC 1:07.35 17

3 Kinsey, Brooke JR DOV 1:07.86 16

4 McInturf, Taylor JR NPH 1:08.00 15

5 Knight, Haley SR STE 1:08.50 14

6 Vosteen, Moriah JR STCC 1:10.43 13

7 Alten, Taylor SO CAM 1:11.23 12

8 Brown, Savannah SR COSH 1:11.61 11

9 Ferrell, Lauren FR CLTN 1:13.67 9

10 Marquis, Shelbi SR RED 1:13.86 7

Event 18 Boys 100 Yard Backstroke

Pool: 52.70 * 1/28/2006 Markus Sievers

1 Smith, Marc JR COSH 58.05 20

2 Clifford, Daniel SO CAM 58.59 17

3 Bichsel, Josh FR DOV 59.10 16

4 Philabaum, Bryce FR COSH 1:00.57 15

5 Lung, Nick JR DOV 1:01.94 14

6 Maurer, Justin SR LBE 1:05.15 13

7 Douglas, Austin SR CAM 1:06.50 12

8 Arai, Jacob JR STCC 1:06.66 11

9 Finley, Matt SO DOV 1:07.44 9

10 Levitt, Aiden SO NPH 1:07.69 7

Event 19 Girls 100 Yard Breaststroke

Pool: 1:09.39 * 2/12/2011 Cassie Toney

1 Toney, Cassie SR DOV 1:10.60 20

2 Keenan, Laura SR LBE 1:15.68 17

3 Ringenberg, Hannah SR COSH 1:16.19 16

4 Falcone, Carly JR SCL 1:17.11 15

5 Slivka, Katie SR STE 1:18.33 14

6 Smith, Kylie SR RED 1:18.66 13

7 Meredith, Claire FR LBE 1:18.76 12

8 Wells, Shelby JR BARN 1:21.23 11

9 Bulzan, Katie SR DTV 1:21.90 9

10 Stokey, Elle JR NPH 1:22.54 7

Event 20 Boys 100 Yard Breaststroke

Pool: 59.90 * 1/26/2013 Michael Eaton

1 Armstrong, Jake SO DOV 1:00.16 20

2 Eaton, Michael JR SCL 1:00.41 17

3 Brogan, Frannie SO DOV 1:01.62 16

4 Rogers, Brian SO WLR 1:04.87 15

5 Skrobot, Gabe FR ZRO 1:10.17 14

6 DiCarlo, Dominic JR STE 1:11.62 13

7 Schaumleffel, Brendon SO ZRO 1:13.73 12

8 Pisch, Tyler SO DTV 1:14.23 11

9 Reed, Eli JR CAM 1:14.93 9

10 Bliss, Brandon FR MFER 1:15.04 7

Event 21 Girls 400 Yard Freestyle Relay

Pool: 3:53.01 * 1/28/2012 Morgantown High School

J Pierce, O Holehouse, R Adams, K Murto

1 DOV A 3:58.05 40

1) Gao, Jessica JR 2) Dummermuth, Abbi SR 3) Kinsey, Brooke JR 4) Dummermuth, Maddie FR

2 COSH A 4:01.53 34

1) Salmans, Kaitlyn JR 2) Simpson, Emily SR 3) Ringenberg, Hannah SR 4) Baker, Emily SR

3 NPH A 4:11.19 32

1) Hixenbaugh, Hannah SO 2) Charette, Mariah SR 3) Stokey, Elle JR 4) McInturf, Taylor JR

4 MFER A 4:14.53 30

1) Fogle, Tara FR 2) Allen, Tyesha FR 3) Lattimer, Christina SR 4) Poludniak, Shelby JR

5 CAM A 4:23.44 28

1) Nunamaker, Lindsey FR 2) Goggin, Hannah SO 3) Stillions, Hannah SO 4) Charlton, Isabel SO

6 SCL A 4:25.61 26

1) Weidman, Falon SR 2) Banks, Delainey FR 3) Vera, Hanna FR 4) Fasola, Alaina JR

7 STCC A 4:26.30 24

1) Derda, Sarah JR 2) Fornsaglio, Sammi SR 3) Antonelli, Rachel SR 4) Vosteen, Moriah JR

8 RED A 4:26.46 22

1) Artman, Andrea JR 2) Smith, Kylie SR 3) Marquis, Shelbi SR 4) Freeland, Victoria SR

9 WRV A 4:26.49 18

1) Douglass, Samantha FR 2) Douglass, Kristen FR 3) Mizer, Shelby SO 4) Els, Lydia SO

10 DTV A 4:27.20 14

1) Harper, Ashley SR 2) Schultheis, Jade SR 3) Bulzan, Katie SR 4) Spragg, Nicole SR

Event 22 Boys 400 Yard Freestyle Relay

Pool: 3:25.67 * 2/14/2009 Dover

Z Rafter, M Petricola, M Reilly, J Stahls

1 COSH A 3:40.29 40

1) Smith, Marc JR 2) Blank, Jacob JR 3) Philabaum, Bryce FR 4) Wheeler, Alex JR

2 DOV A 3:42.86 34

1) Fuller, Michael SO 2) Finley, Matt SO 3) Durbin, Andrew JR 4) Lung, Nick JR

3 SCL A 3:49.09 32

1) Tobin, Nick SR 2) Beck, DJ SO 3) Clark, Quentin SO 4) Kennon, Dan SR

4 LBE A 3:50.82 30

1) Maurer, Justin SR 2) Lorah, Jason SR 3) Kotsch, Troy SR 4) Littleton, Max SR

5 WRV A 3:51.43 28

1) Hammond, Dalton SO 2) Wine, Trevor FR 3) List, Marcel SR 4) Dickson, Brendan SO

6 NPH A 3:53.18 26

1) Hixenbaugh, Gabe SR 2) Levitt, Aiden SO 3) Dummermuth, Simon SR 4) Marshall, David JR

7 STE A 3:58.39 24

1) Alston, Albert JR 2) Pinkerton, Dylan SO 3) DiCarlo, Dominic JR 4) Levy, Leon SR

8 DTV A 4:00.62 22

1) Alfman, Chase SR 2) Finholdt, Jonas JR 3) Whyde, Evan JR 4) Jones, Shiloh JR

9 ZWM A 4:04.82 18

1) Ruggles, Jamie FR 2) Burkhart, Ryan SO 3) Dotson, Caleb JR 4) Chernick, Ryan SR

10 ELI A 4:09.93 14

1) Smith, Ian FR 2) Yoho, Stefan SR 3) Angus, Jake JR 4) Stevens, Kyle SR

Catholic Central: Moriah Vosteen, Madeleine Beaulieu, Elise Pergi and Gulan eighth in the 200 medley relay (2:10.60); Vosteen, Sarah Derda, Sammi Fornsaglio and Gulan seventh in the 200 free relay (1:56.05); Derda, Fornsaglio, Rachel Anthonelli and Vosteen seventh in the 400 free relay in 4:26.30.

Jacob Arai finished fifth in the 100 fly in 1:04.24 and eighth in the 100 back in 1:06.66.

Vosteen placed sixth in the 100 back in 1:10.43.

Timmy Schlich was eighth in the 100 fly in 1:11.50.

Big Red: Katie Slivka placed fifth in the 100 breaststroke in 1:18.33 and Haley Knight eighth in the 200 free in 2:13.73.

Dylan Pinkerton, Blake Mullen, Leon Levy and Dominic DiCarlo were seventh in the 200 medley relay (2:00.68) and Albert Alston, Pinkerton, DiCarlo and Levy seventh in the 400 free relay (3:58.39).

DiCarlo placed sixth in the 100 breaststroke in 1:11.62 and Levy eighth in the 50 free in 25.23.

Edison: Shelbi Marquis, Kylie Smith, Andrea Artman, Victoria Freeland finished sixth in the 200 medley relay in 2:08.72 and eighth in the 200 free relay in 1:56.68 and 400 free relay in 4:26.46.

Smith took sixth in the 100 breaststroke 1:18.66.

 
 

EZToUse.com

I am looking for: