High school lineup

(All times 5 p.m. unless noted)

Monday

Baseball

Beaver Local at Steubenville Central, 2 p.m.

John Marshall at Steubenville

Indian Creek at Edison

Wheeling Park at Brooke

Martins Ferry at Buckeye Local

Harrison Central at St. Clairsville

Cameron at Madonna

Softball

Toronto at Linsly (DH), 12:30 p.m.

Magnolia at Steubenville Central, 1 p.m.

Madonna at Cameron

Steubenville at Brooke

Harrison Central at St. Clairsville

Martins Ferry at Buckeye Local

Weir at East Liverpool, 5:30 p.m.

Oak Glen at Wellsville, 5:45 p.m.

Tennis

Indian Creek at Weir, 1 p.m.

St. Clairsville vs. Madonna at John Marshall, 3 p.m.

Steubenville at Brooke (B), 3:30 p.m.

Tuesday

Baseball

Steubenville Central at Madonna

Brooke at Indian Creek

Buckeye Local at Toronto

East Liverpool at Steubenville

Oak Glen at Harrison Central

Softball

Weir at Madonna, 4:30 p.m.

Wheeling Central at Oak Glen

Harrison Central at Indian Creek

Steubenville Central at Toronto

Edison at Brooke

Tennis

Wheeling Central at Madonna, 3 p.m.

Brooke at Linsly

Track and Field

OVTL at Shadyside, 3:20 p.m.

Brooke, Oak Glen at Weir, 4:30 p.m.

Harrison Central, Toronto at Steubenville Central, 4:30 p.m.

Wednesday

Baseball

Steubenville at Wheeling Park

Edison at Indian Creek

Bishop Donahue at Weir

St. John at Toronto

St. Clairsville at Harrison Central

Buckeye Local at Martins Ferry

Madonna at Oak Glen

Brooke at Magnolia, 5:30 p.m.

Softball

Buckeye Local at Martins Ferry, 4:30 p.m.

John Marshall at Edison

Steubenville Central at Bishop Donahue

St. Clairsville at Harrison Central

Weir at Brooke, 5:30 p.m.

Oak Glen at East Liverpool, 5:30 p.m.

Conotton Valley at Toronto, 5:30 p.m.

Tennis

Weir at Madonna, 3 p.m.

Brooke at Morgantown, 4 p.m.

Thursday

Baseball

Toronto at Steubenville Central

Steubenville at Weir

Softball

Brooke at Wheeling Park

Madonna at East Liverpool, 5:30 p.m.

Weir at Toronto, 5:45 p.m.

Tennis

Oak Glen at John Marshall, 4 p.m.

Indian Creek at Madonna

Weir at Wheeling Central

Track and Field

Union Local, Edison, Shenandoah, Meadowbrook at Martins Ferry, 4 p.m.

Friday

Baseball

Buckeye Local at Edison

Bellaire at Harrison Central

Indian Creek at Martins Ferry

Brooke at Toronto

Oak Glen at John Marshall

Bishop Donahue at Madonna

Softball

Edison at Martins Ferry

Bishop Donahue at Toronto

Steubenville at Indian Creek

Bridgeport at Madonna

Steubenville Central at Weir

Oak Glen at Harrison Central, 5:45 p.m.

Track and Field

Early Bird Relays

(at East Liverpool)

with Edison, Madonna

Tweedlie Invitational

(at John Marshall)

with Weir, Brooke, 4:30 p.m.

Tennis

University at Brooke, 9:30 a.m.

Steubenville at St. Clairsville (B), 4 p.m.

Saturday

Baseball

Monroe Central at Steubenville Central (DH), 10 a.m.

Edison at Carrollton, 11 a.m.

Steubenville at Lakewood, 11 a.m.

Wheeling Central at Brooke (DH), noon

Harrison Central at Newcomerstown (DH), noon

Beaver Local at Indian Creek (DH), noon

David Anderson at Toronto (DH), noon

Buckeye Local at Weir (DH), noon

Edison vs. United at Carrollton, 1 p.m.

Steubenville at River View, 1:30 p.m.

Softball

Edison at John Glenn, 11 a.m.

Buckeye Local at Weir (DH), noon

Madonna at Bishop Donahue (DH), noon

David Anderson at Toronto (DH), noon

Harrison Central at Beaver Local (DH), noon

Cambridge at Indian Creek (DH), noon

Frontier at Paden City (2), noon

Edison vs. Parkersburg South at John Glenn, 1 p.m.

Tennis

Weir vs. Linsly at Bethany, 9 a.m.

Linsly vs. Oak Glen at Bethany, 10 a.m.

St. Clairsville at Brooke, 11 a.m.

Madonna vs. Ritchie County (B) at Warwood, 1 p.m.

Madonna at Ravenswood (G) at Warwood, 1 p.m.

Track and Field

Gloria Dawes Invitational

(at Union Local)

with Harrison Central, Steubenville Central, 9 a.m.

High school lineup

Games at 5 p.m. unless noted

Monday

Baseball

Madonna at Weir

Brooke at Linsly

Softball

Brooke at Magnolia, 4:30 p.m.

Oak Glen at Madonna

Weir at Linsly, 6 p.m.

Tuesday

Baseball

John Marshall at Madonna

Softball

Wheeling Central at Madonna

Brooke at John Marshall

Weir at Wheeling Central, 6:30 p.m.

Wednesday

Baseball

Weir at Oak Glen

Brooke at Bishop Donahue

Softball

Oak Glen at Brooke

Cameron at Madonna

Linsly at Weir

Thursday

Baseball

Oak Glen at Linsly

Magnolia at Brooke, 5:30 p.m.

Saturday

Track

Early Bird at Big Red; 9 a.m. (field event), 10 a.m. (running events), Noon (running finals)

Baseball

Buckeye Local at Oak Glen (DH), 11 a.m.

Harrison Central at Weir (DH), Noon

Beaver Local at Toronto (DH), Noon

Brooke at Parkersburg South (DH), 1 p.m.

Softball

Beaver Local at Edison, 11 a.m.

Wheeling Park at Edison, 3 p.m.

Buckeye Local at Oak Glen (DH), 11 a.m.

Toronto at Leetonia (DH), 11 a.m.

Big Red at Meadowbrook (DH), Noon

Weir at Indian Creek (DH), 12:30 a.m.

High school lineup

Today

Wrestling

Ohio State Championships

(at Columbus)

With district qualifiers, 10 a.m.

Boys’ Basketball

Ohio Division IV

at New Philadelphia High School

Malvern vs. Steubenville Catholic Central, 1 p.m.

Boys’ Basketball

Ohio Division II

at Ohio University-Eastern

St. Clairsville vs. Steubenville, 1 p.m.