BREAKING NEWS

BREAKING NEWS

The Lineup

(All times 5 p.m. unless noted)

Today

Baseball

W.Va. Class AA

Region One Semifinal

Ritchie County at Oak Glen

Ohio Division IV

District Semifinal

(at Cambridge)

Steubenville Central vs. Tusc. CC

Softball

Ohio Division II

District Final

(at River View)

Indian Creek vs. Dover

Track and Field

Ohio Division III

District Meet

(at Newcomerstown)

with Boys: Barnesville, Beallsville, Bellaire, Bridgeport, Buckeye Trail, Caldwell, Steub. Catholic, Conotton Valley, East Richland Christian, Fort Frye, Frontier, Monroe Central, River, Shadyside, St. John, Shenandoah, Toronto; Girls (District 1): Bellaire, Steub. Catholic, Conotton Valley, Martins Ferry, St. John, Toronto; Girls (District 2): Barnesville, Beallsville, Bridgeport, Buckeye Trail, Caldwell, East Richland Christian, Fort Frye, Frontier, Monroe Central, River, Shenandoah, Shadyside

Wednesday

Baseball

Ohio Division II

District Final

(at Steubenville)

Dover vs. Harrison Central

Softball

Ohio Division III

District Final

(at St. Clairsville)

St. Clairsville vs. Steubenville Central

Thursday, May 23

Baseball

W.Va. Class AA

Region One Final

Braxton Couty-Webster County/Fairmont Senior winner at Ritchie County-Oak Glen winner

Softball

Ohio Division IV

District Final

(at Tusc. CC)

TBD

Track and Field

Ohio Division II

District Meet

(at Meadowbrook)

with Boys and Girls: Buckeye Local, Cambridge, Edison, Indian Creek, St. Clairsville, Steubenville, Union Local; Boys: Martins Ferry

Friday

Baseball

Ohio Division IV

District Final

(at Cambridge)

Toronto vs. Steubenville Central-Tusc. CC winner

Track and Field

Ohio Division III

District Meet

(at Newcomerstown)

with Boys: Barnesville, Beallsville, Bellaire, Bridgeport, Buckeye Trail, Caldwell, Steub. Catholic, Conotton Valley, East Richland Christian, Fort Frye, Frontier, Monroe Central, River, Shadyside, St. John, Shenandoah, Toronto; Girls (District 1): Bellaire, Steub. Catholic, Conotton Valley, Martins Ferry, St. John, Toronto; Girls (District 2): Barnesville, Beallsville, Bridgeport, Buckeye Trail, Caldwell, East Richland Christian, Fort Frye, Frontier, Monroe Central, River, Shenandoah, Shadyside

Saturday

Track and Field

Ohio Division II

District Meet

(at Meadowbrook)

with Boys and Girls: Buckeye Local, Cambridge, Edison, Indian Creek, St. Clairsville, Steubenville, Union Local; Boys: Martins Ferry

The Lineup

(All times 5 p.m. unless noted)

Today

Baseball

Ohio Division IV

District Semifinal

(at Cambridge)

Toronto vs. Hiland

Tuesday

Baseball

W.Va. Class AA

Region One Semifinal

Ritchie County at Oak Glen

Ohio Division IV

District Semifinal

(at Cambridge)

Steubenville Central vs. Tusc. CC

Softball

Ohio Division II

District Final

(at River View)

Indian Creek vs. Dover

Track and Field

Ohio Division III

District Meet

(at Newcomerstown)

with Boys: Barnesville, Beallsville, Bellaire, Bridgeport, Buckeye Trail, Caldwell, Steub. Catholic, Conotton Valley, East Richland Christian, Fort Frye, Frontier, Monroe Central, River, Shadyside, St. John, Shenandoah, Toronto; Girls (District 1): Bellaire, Steub. Catholic, Conotton Valley, Martins Ferry, St. John, Toronto; Girls (District 2): Barnesville, Beallsville, Bridgeport, Buckeye Trail, Caldwell, East Richland Christian, Fort Frye, Frontier, Monroe Central, River, Shenandoah, Shadyside

Wednesday

Baseball

Ohio Division II

District Final

(at Steubenville)

Dover vs. Harrison Central

Softball

Ohio Division III

District Final

(at St. Clairsville)

St. Clairsville vs. Steubenville Central

Thursday, May 23

Baseball

W.Va. Class AA

Region One Final

Braxton Couty-Webster County/Fairmont Senior winner at Ritchie County-Oak Glen winner

Softball

Ohio Division IV

District Final

(at Tusc. CC)

TBD

Track and Field

Ohio Division II

District Meet

(at Meadowbrook)

with Boys and Girls: Buckeye Local, Cambridge, Edison, Indian Creek, St. Clairsville, Steubenville, Union Local; Boys: Martins Ferry

Friday, May 24

Baseball

Ohio Division IV

District Final

(at Cambridge)

Hiland-Toronto winner vs. Steub. Catholic-Tusc. CC winner

Track and Field

Ohio Division III

District Meet

(at Newcomerstown)

with Boys: Barnesville, Beallsville, Bellaire, Bridgeport, Buckeye Trail, Caldwell, Steub. Catholic, Conotton Valley, East Richland Christian, Fort Frye, Frontier, Monroe Central, River, Shadyside, St. John, Shenandoah, Toronto; Girls (District 1): Bellaire, Steub. Catholic, Conotton Valley, Martins Ferry, St. John, Toronto; Girls (District 2): Barnesville, Beallsville, Bridgeport, Buckeye Trail, Caldwell, East Richland Christian, Fort Frye, Frontier, Monroe Central, River, Shenandoah, Shadyside

Saturday, May 25

Track and Field

Ohio Division II

District Meet

(at Meadowbrook)

with Boys and Girls: Buckeye Local, Cambridge, Edison, Indian Creek, St. Clairsville, Steubenville, Union Local; Boys: Martins Ferry

The Lineup

Today

Baseball

Ohio Division II

District Semifinal

(at Steubenville)

Edison vs. Cambridge, 5 p.m.

Track and Field

W.Va. State Championships

(at Charleston)

Regional qualifiers, 2 p.m.

Saturday

Baseball

Ohio Division II

District Semifinal

(at Steubenville)

Carrollton vs. Harrison Central-Buckeye Local winner, 2 p.m.

Track and Field

W.Va. State Championships

(at Charleston)

Regional qualifiers, 2 p.m.

The Lineup

Today

Baseball

W.Va. Class AAA

Region One, Section One

Brooke at Wheeling Park, 5 p.m.

W.Va. Class A

Region One, Section One

(at Weirton)

Bishop Donahue vs. Wheeling Central, 5:30 p.m.

Ohio Division II

Sectional Final

(at Steubenville)

Harrison Central vs. Buckeye Local, 5 p.m.

Ohio Division IV

Sectional Final

(at Bridgeport)

Bridgeport vs. Steubenville Central, 6 p.m.

Softball

W.Va. Class AAA

Region One Final

Wheeling Park at John Marshall, 5 p.m.

Ohio Division II

District Semifinal

(at Jefferson Lake State Park)

Buckeye Local vs. Indian Creek, 5 p.m.

Ohio Division III

Sectional Final

(at St. Clairsville)

Harrison Central vs. St. Clairsville, 5 p.m.

Steubenville Central vs. Martins Ferry, 6:30 p.m.

Friday

Baseball

W.Va. Class AAA

Region One, Section One

Brooke at Wheeling Park (If necessary), 5 p.m.

Ohio Division II

District Semifinal

(at Steubenville)

Edison vs. Cambridge, 5 p.m.

Track and Field

W.Va. State Championships

(at Charleston)

Regional qualifiers, 2 p.m.

Saturday

Baseball

Ohio Division II

District Semifinal

(at Steubenville)

Carrollton vs. Harrison Central-Buckeye Local winner, 2 p.m.

Track and Field

W.Va. State Championships

(at Charleston)

Regional qualifiers, 2 p.m.

The Lineup

Today

Baseball

Ohio Division II

Sectional Final

(at Steubenville)

Edison vs. Steubenville, 5 p.m.

Ohio Division IV

Sectional Semifinal

(at Bridgeport)

Barnesville vs. Frontier, 4:30 p.m.

Toronto vs. St. John, 7 p.m.

Softball

Ohio Division II

Sectional Semifinal

(at Jefferson Lake State Park)

Steubenville vs. Beaver Local, 5 p.m.

Ohio Division III

Sectional Finals

(at St. Clairsville)

Harrison Central vs. Union Local, 5 p.m.

Bellaire vs. St. Clairsville, 6:30 p.m.

Ohio Division IV

Sectional Semifinals

(at Shadyside)

St. John vs. Frontier, 4:30 p.m.

Toronto vs. Bridgeport, 6 p.m.

Tuesday

Baseball

Ohio Division II

Sectional Final

(at Steubenville)

Cambridge vs. Beaver Local, 5 p.m.

Ohio Division IV

Sectional Semifinal

(at Bridgeport)

Steubenville Central vs. Beallsville, 4:30 p.m.

Shadyside vs. River, 7 p.m.

Softball

Ohio Division II

Sectional Final

(at Jefferson Lake State Park)

Edison vs. Buckeye Local

Ohio Division III

Sectional Finals

(at St. Clairsville)

Monroe Central vs. Steubenville Central, 5 p.m.

Martins Ferry vs. Shenandoah, 6:30 p.m.

Ohio Division IV

Sectional Semifinals

(at Shadyside)

Shadyside vs. Beallsville, 4:30 p.m.

River vs. Barnesville, 6 p.m.

Wednesday

Baseball

Ohio Division II

Sectional Final

(at Steubenville)

Indian Creek vs. Carrollton, 5 p.m.

Ohio Division IV

Sectional Semifinal/Final

(at Bridgeport)

Bridgeport vs. Barnesville-Frontier winner, 4:30 p.m.

Toronto-St. John winner vs. Shadyside-River winner, 7 p.m.

Softball

Ohio Division II

Sectional Final

(at Jefferson Lake State Park)

Indian Creek vs. Steubenville-Beaver Local winner

Ohio Division IV

Sectional Final

(at Shadyside)

Monday’s winners

Thursday

Baseball

W.Va. Class AAA

Region One, Section One

Brooke at Wheeling Park, 5 p.m.

W.Va. Class A

Region One, Section One

(at Weirton)

Bishop Donahue vs. Wheeling Central, 5:30 p.m.

Ohio Division II

Sectional Final

(at Steubenville)

Harrison Central vs. Buckeye Local, 5 p.m.

Ohio Division IV

Sectional Final

(at Bridgeport)

Bridgeport/Barnesville-Frontier winner vs. Steubenville Central-Beallsville winner, 6 p.m.

Softball

W.Va. Class AAA

Region One Final

Wheeling Park at John Marshall, 5 p.m.

Ohio Division II

District Semifinal

(at Jefferson Lake State Park)

Edison-Buckeye Local winner vs. Indian Creek/Steubenville-Beaver Local winner, 5 p.m.

Ohio Division III

Sectional Final

(at St. Clairsville)

Monday’s winners, 5 p.m.

Tuesday’s winners, 6:30 p.m.

Ohio Division IV

Sectional Final

(at Shadyside)

Tuesday’s winners

Friday

Baseball

W.Va. Class AAA

Region One, Section One

Brooke at Wheeling Park (If necessary), 5 p.m.

Ohio Division II

District Semifinal

(at Steubenville)

Edison-Steubenville winner vs. Cambridge-Beaver Local winner, 5 p.m.

Track and Field

W.Va. State Championships

(at Charleston)

Regional qualifiers, 2 p.m.

Saturday

Baseball

Ohio Division II

District Semifinal

(at Steubenville)

Indian Creek-Carrollton winner vs. Harrison Central-Buckeye Local winner, 2 p.m.

Track and Field

W.Va. State Championships

(at Charleston)

Regional qualifiers, 2 p.m.

The Lineup

(All times 5 p.m. unless noted)

Today

Baseball

W.Va. Class AAA

Region One, Section One

Brooke at Wheeling Park

W.Va. Class A

Region One, Section One

(at Weirton)

Bishop Donahue vs. Wheeling Central. tba

Region One, Section Two

(at Cameron)

TBD, 5:30 p.m. (If necessary)

Regular Season

Steubenville at Edison

Softball

JCC at St. John

Tennis

W.Va. State Tournament

(at Charleston)

TBD, 8 a.m.

Track and Field

W.Va. Class AA

Region One Meet

(at Ritchie County)

with Weir, Oak Glen

Saturday

Baseball

W.Va. Class AAA

Region One, Section One

Brooke at Wheeling Park, 11 a.m. (If necessary)

Regular Season

St. John at Wellsville (DH), noon

Tennis

W.Va. State Tournament

(at Charleston)

TBD, 8 a.m.

The Lineup

(All times 5 p.m. unless noted)

Today

Baseball

W.Va. Class AAA

Region One, Section One

Brooke at Wheeling Park

Region One, Section Four

John Marshall at Morgantown (If necessary)

W.Va. Class AA

Region One, Section One

Oak Glen at Weir, 4 p.m.

Regular Season

Bridgeport at JCC

St. Clairsville at Steubenville

Buckeye Local at Shadyside

Barnesville at Edison, 5:15 p.m.

Softball

W.Va. Class AA

Region One Semifinals

Ritchie County at Oak Glen

Regular Season

Claymont at Edison

St. John at Toronto

Buckeye Local at Shadyside

Tennis

W.Va. State Tournament

(at Charleston)

TBD, 8 a.m.

Track and Field

W.Va. Class A

Region One Meet

(at Lewis County)

with Wheeling Central, Madonna, Bishop Donahue, Magnolia, Cameron, Hundred, Paden City, Tyler Consolidated, Valley

Friday

Baseball

W.Va. Class AAA

Region One, Section One

Wheeling Park at Brooke

W.Va. Class AA

Region One, Section One

Oak Glen at Weir, 4 p.m. (If necessary)

W.Va. Class A

Region One, Section One

(at Weirton)

TBD, TBD (If necessary)

Region One, Section Two

(at Cameron)

TBD, 5:30 p.m. (If necessary)

Regular Season

Steubenville at Edison

Softball

JCC at St. John

Tennis

W.Va. State Tournament

(at Charleston)

TBD, 8 a.m.

Track and Field

W.Va. Class AA

Region One Meet

(at Ritchie County)

with Weir, Oak Glen

Saturday

Baseball

W.Va. Class AAA

Region One, Section One

Brooke at Wheeling Park, 11 a.m. (If necessary)

Regular Season

St. John at Wellsville (DH), noon

Tennis

W.Va. State Tournament

(at Charleston)

TBD, 8 a.m.

The Lineup

(All times 5 p.m. unless noted)

Today

Baseball

W.Va. Class AA

Region One, Section One

Oak Glen at Weir, 4 p.m.

W.Va. Class A

Region One, Section One

(at Weirton)

Monday loser vs. Tuesday loser, 6 p.m.

Region One, Section Two

(at Cameron)

Monday loser vs. Tuesday loser, 5:30 p.m.

Region One, Section Four

(at Tyler Consolidated)

Monday winner vs. Tuesday winner

Regular Season

Carrollton at Edison

Shadyside at Harrison Central

Toronto at Bridgeport

Buckeye Local at Steubenville

Steub. Catholic at Beaver Local

Softball

Shadyside at Harrison Central

St. John at Steub. Catholic

Buckeye Local at Steubenville

Cardinal Mooney at Edison, 5:15 p.m.

Track and Field

W.Va. Class AAA

Region One Meet

(at Wheeling Park)

with Wheeling Park, Brooke, John Marshall

Thursday

Baseball

W.Va. Class AAA

Region One, Section One

Brooke at Wheeling Park

Region One, Section Four

John Marshall at Morgantown (If necessary)

W.Va. Class AA

Region One, Section One

Oak Glen at Weir, 4 p.m.

W.Va. Class A

Region One, Section One

(at Weirton)

Tuesday winner vs. Wednesday winner, 7 p.m.

Region One, Section Two

(at Cameron)

TBD, 5:30 p.m.

Region One, Section Four

(at Tyler Consolidated)

TBD

Regular Season

Bridgeport at JCC

St. Clairsville at Steubenville

Buckeye Local at Shadyside

Barnesville at Edison, 5:15 p.m.

Softball

W.Va. Class AA

Region One Semifinals

Ritchie County at Oak Glen

Regular Season

Claymont at Edison

St. John at Toronto

Buckeye Local at Shadyside

Tennis

W.Va. State Tournament

(at Charleston)

TBD, 8 a.m.

Track and Field

W.Va. Class A

Region One Meet

(at Lewis County)

with Wheeling Central, Madonna, Bishop Donahue, Magnolia, Cameron, Hundred, Paden City, Tyler Consolidated, Valley

Friday

Baseball

W.Va. Class AAA

Region One, Section One

Wheeling Park at Brooke

W.Va. Class AA

Region One, Section One

Oak Glen at Weir, 4 p.m. (If necessary)

W.Va. Class A

Region One, Section One

(at Weirton)

TBD, TBD (If necessary)

Region One, Section Two

(at Cameron)

TBD, 5:30 p.m. (If necessary)

Regular Season

Steubenville at Edison

Softball

JCC at St. John

Tennis

W.Va. State Tournament

(at Charleston)

TBD, 8 a.m.

Track and Field

W.Va. Class AA

Region One Meet

(at Ritchie County)

with Weir, Oak Glen

Saturday

Baseball

W.Va. Class AAA

Region One, Section One

Brooke at Wheeling Park, 11 a.m. (If necessary)

Regular Season

St. John at Wellsville (DH), noon

Tennis

W.Va. State Tournament

(at Charleston)

TBD, 8 a.m.

The Lineup

(All times 5 p.m. unless noted)

Today

Baseball

W.Va. Class A

Region One, Section One

(at Weirton)

Wheeling Central vs. Monday winner, 6 p.m.

Region One, Section Two

(at Cameron)

Magnolia vs. Monday winner, 5:30 p.m.

Region One, Section Four

(at Tyler Consolidated)

St. Marys vs. Monday loser

Regular Season

JCC at Beallsville, 4:30 p.m.

Steubenville at Union Local

Harrison Central at Strasburg

Bridgeport at Martins Ferry

Bellaire at Steub. Catholic

Cambridge at Indian Creek

Softball

Bridgeport at Toronto

Indian Creek at John Glenn

Wednesday

Baseball

W.Va. Class AA

Region One, Section One

Oak Glen at Weir, 4 p.m.

W.Va. Class A

Region One, Section One

(at Weirton)

Monday loser vs. Tuesday loser, 6 p.m.

Region One, Section Two

(at Cameron)

Monday loser vs. Tuesday loser, 5:30 p.m.

Region One, Section Four

(at Tyler Consolidated)

Monday winner vs. Tuesday winner

Regular Season

Carrollton at Edison

Shadyside at Harrison Central

Toronto at Bridgeport

Buckeye Local at Steubenville

Steub. Catholic at Beaver Local

Softball

Shadyside at Harrison Central

St. John at Steub. Catholic

Buckeye Local at Steubenville

Cardinal Mooney at Edison, 5:15 p.m.

Track and Field

W.Va. Class AAA

Region One Meet

(at Wheeling Park)

with Wheeling Park, Brooke, John Marshall

Thursday

Baseball

W.Va. Class AAA

Region One, Section One

Brooke at Wheeling Park

Region One, Section Four

John Marshall at Morgantown (If necessary)

W.Va. Class AA

Region One, Section One

Oak Glen at Weir, 4 p.m.

W.Va. Class A

Region One, Section One

(at Weirton)

Tuesday winner vs. Wednesday winner, 7 p.m.

Region One, Section Two

(at Cameron)

TBD, 5:30 p.m.

Region One, Section Four

(at Tyler Consolidated)

TBD

Regular Season

Bridgeport at JCC

St. Clairsville at Steubenville

Buckeye Local at Shadyside

Barnesville at Edison, 5:15 p.m.

Softball

W.Va. Class AA

Region One Semifinals

Ritchie County at Oak Glen

Regular Season

Claymont at Edison

St. John at Toronto

Buckeye Local at Shadyside

Tennis

W.Va. State Tournament

(at Charleston)

TBD, 8 a.m.

Track and Field

W.Va. Class A

Region One Meet

(at Lewis County)

with Wheeling Central, Madonna, Bishop Donahue, Magnolia, Cameron, Hundred, Paden City, Tyler Consolidated, Valley

Friday

Baseball

W.Va. Class AAA

Region One, Section One

Wheeling Park at Brooke

W.Va. Class AA

Region One, Section One

Oak Glen at Weir, 4 p.m. (If necessary)

W.Va. Class A

Region One, Section One

(at Weirton)

TBD, TBD (If necessary)

Region One, Section Two

(at Cameron)

TBD, 5:30 p.m. (If necessary)

Regular Season

Steubenville at Edison

Softball

JCC at St. John

Tennis

W.Va. State Tournament

(at Charleston)

TBD, 8 a.m.

Track and Field

W.Va. Class AA

Region One Meet

(at Ritchie County)

with Weir, Oak Glen

Saturday

Baseball

W.Va. Class AAA

Region One, Section One

Brooke at Wheeling Park, 11 a.m. (If necessary)

Regular Season

St. John at Wellsville (DH), noon

Tennis

W.Va. State Tournament

(at Charleston)

TBD, 8 a.m.

The Lineup

(All times 5 p.m. unless noted)

Today

Baseball

W.Va. Class A

Region One, Section One

(at Weirton)

Madonna vs. Bishop Donahue, 6 p.m.

Region One, Section Two

Paden City at Cameron, 5:30 p.m.

Region One, Section Four

St. Marys at Tyler Consolidated

Regular Season

Edison at East Liverpool

Toronto at Indian Creek

Shadyside at Buckeye Local

Martins Ferry at Steubenville Central

St. John at JCC

Softball

Shadyside at Buckeye Local, 4:30 p.m.

Harrison Central at Steubenville Central

Steubenville at St. Clairsville

Indian Creek at Carrollton

Tennis

St. Clairsville at Steubenville (B), 3:30 p.m.

Tuesday

Baseball

W.Va. Class A

Region One, Section One

(at Weirton)

Wheeling Central vs. Monday winner, 6 p.m.

Region One, Section Two

(at Cameron)

Magnolia vs. Monday winner, 5:30 p.m.

Region One, Section Four

(at Tyler Consolidated)

St. Marys vs. Monday loser

Regular Season

JCC at Beallsville, 4:30 p.m.

Steubenville at Union Local

Harrison Central at Strasburg

Bridgeport at Martins Ferry

Bellaire at Steub. Catholic

Cambridge at Indian Creek

Softball

Bridgeport at Toronto

Indian Creek at John Glenn

Wednesday

Baseball

W.Va. Class AA

Region One, Section One

Oak Glen at Weir, 4 p.m.

W.Va. Class A

Region One, Section One

(at Weirton)

Monday loser vs. Tuesday loser, 6 p.m.

Region One, Section Two

(at Cameron)

Monday loser vs. Tuesday loser, 5:30 p.m.

Region One, Section Four

(at Tyler Consolidated)

Monday winner vs. Tuesday winner

Regular Season

Carrollton at Edison

Shadyside at Harrison Central

Toronto at Bridgeport

Buckeye Local at Steubenville

Steub. Catholic at Beaver Local

Softball

Shadyside at Harrison Central

St. John at Steub. Catholic

Buckeye Local at Steubenville

Cardinal Mooney at Edison, 5:15 p.m.

Track and Field

W.Va. Class AAA

Region One Meet

(at Wheeling Park)

with Wheeling Park, Brooke, John Marshall

Thursday

Baseball

W.Va. Class AAA

Region One, Section One

Brooke at Wheeling Park

Region One, Section Four

John Marshall at Morgantown (If necessary)

W.Va. Class AA

Region One, Section One

Oak Glen at Weir, 4 p.m.

W.Va. Class A

Region One, Section One

(at Weirton)

Tuesday winner vs. Wednesday winner, 7 p.m.

Region One, Section Two

(at Cameron)

TBD, 5:30 p.m.

Region One, Section Four

(at Tyler Consolidated)

TBD

Regular Season

Bridgeport at JCC

St. Clairsville at Steubenville

Buckeye Local at Shadyside

Barnesville at Edison, 5:15 p.m.

Softball

W.Va. Class AA

Region One Semifinals

Ritchie County at Oak Glen

Regular Season

Claymont at Edison

St. John at Toronto

Buckeye Local at Shadyside

Tennis

W.Va. State Tournament

(at Charleston)

TBD, 8 a.m.

Track and Field

W.Va. Class A

Region One Meet

(at Lewis County)

with Wheeling Central, Madonna, Bishop Donahue, Magnolia, Cameron, Hundred, Paden City, Tyler Consolidated, Valley

Friday

Baseball

W.Va. Class AAA

Region One, Section One

Wheeling Park at Brooke

W.Va. Class AA

Region One, Section One

Oak Glen at Weir, 4 p.m. (If necessary)

W.Va. Class A

Region One, Section One

(at Weirton)

TBD, TBD (If necessary)

Region One, Section Two

(at Cameron)

TBD, 5:30 p.m. (If necessary)

Regular Season

Steubenville at Edison

Softball

JCC at St. John

Tennis

W.Va. State Tournament

(at Charleston)

TBD, 8 a.m.

Track and Field

W.Va. Class AA

Region One Meet

(at Ritchie County)

with Weir, Oak Glen

Saturday

Baseball

W.Va. Class AAA

Region One, Section One

Brooke at Wheeling Park, 11 a.m. (If necessary)

Regular Season

St. John at Wellsville (DH), noon

Tennis

W.Va. State Tournament

(at Charleston)

TBD, 8 a.m.

The Lineup

(All times 5 p.m. unless noted)

Today

PREP

Baseball

OVAC Championships

(at Toronto)

Class 1A

Bishop Donahue vs. Madonna, 5 p.m.

Class 3A

Magnolia vs. Linsly, 7:30 p.m.

Regular Season

Edison at Wheeling Park

Strasburg at Harrison Central

Indian Creek at Weir

Softball

Shadyside at Steubenville Central

Jefferson County Christian at Toronto

Saturday

Baseball

OVAC Championships

(at Steubenville)

Class 4A

Steubenville vs. Harrison Central, 11 a.m.

Class 5A

Edison vs. Cambridge, 1:30 p.m.

Class 2A

Steubenville Central vs. Shadyside, 4 p.m.

Regular Season

Jefferson County Christian at Valley (DH), noon

Track and Field

OVAC Championships

(at St. Clairsville)

With qualifiers, 10 a.m.

The Lineup

(All times 5 p.m. unless noted)

Today

Baseball

East Liverpool at Edison

Buckeye Local at John Marshall

Steubenville at Steubenville Central

Bridgeport at Toronto

Oak Glen at Brooke, 5:30 p.m.

Weir at Madonna, 7 p.m.

Softball

W.Va. Class AA

Region One, Section One

Weir at Oak Glen (If necessary), 5 p.m.

Regular Season

Barnesville at Harrison Central, 4:30 p.m.

Toronto at Buckeye Local

Steubenville Central at St. John

Bellaire at Indian Creek

Linsly at Jefferson County Christian

Edison at Tri-Valley, 5:30 p.m.

Friday

PREP

Baseball

OVAC Championships

(at Toronto)

Class 1A

Bishop Donahue vs. Madonna, 5 p.m.

Class 3A

Magnolia vs. Linsly, 7:30 p.m.

Regular Season

Edison at Wheeling Park

Strasburg at Harrison Central

Indian Creek at Weir

Softball

Shadyside at Steubenville Central

Jefferson County Christian at Toronto

Saturday

Baseball

OVAC Championships

(at Steubenville)

Class 4A

Steubenville vs. Harrison Central, 11 a.m.

Class 5A

Edison vs. Cambridge, 1:30 p.m.

Class 2A

Steubenville Central vs. Shadyside, 4 p.m.

Regular Season

Jefferson County Christian at Valley (DH), noon

Track and Field

OVAC Championships

(at St. Clairsville)

With qualifiers, 10 a.m.

The Lineup

(All times 5 p.m. unless noted)

Today

Baseball

Wheeling Park at Edison

East Liverpool at Buckeye Local

Indian Creek at Carrollton

Steubenville Central at Toronto

Martins Ferry at Madonna

Brooke at Bellaire

Harrison Central at Oak Glen

Weir at Shadyside, 5:30 p.m.

Softball

W.Va. Class AAA

Region One, Section One

Wheeling Park at Brooke (Game 2 following, if necessary)

W.Va. Class AA

Region One, Section One

Weir at Oak Glen (DH), 4 p.m.

Regular Season

East Liverpool at Buckeye Local

Carrollton at Edison

Thursday

Baseball

East Liverpool at Edison

Buckeye Local at John Marshall

Steubenville at Steubenville Central

Bridgeport at Toronto

Oak Glen at Brooke, 5:30 p.m.

Weir at Madonna, 7 p.m.

Softball

W.Va. Class AA

Region One, Section One

Weir at Oak Glen (If necessary), 5 p.m.

Regular Season

Barnesville at Harrison Central, 4:30 p.m.

Toronto at Buckeye Local

Steubenville Central at St. John

Bellaire at Indian Creek

Linsly at Jefferson County Christian

Edison at Tri-Valley, 5:30 p.m.

Friday

PREP

Baseball

OVAC Championships

(at Toronto)

Class 1A

Bishop Donahue vs. Madonna, 5 p.m.

Class 3A

Magnolia vs. Linsly, 7:30 p.m.

Regular Season

Edison at Wheeling Park

Strasburg at Harrison Central

Indian Creek at Weir

Softball

Shadyside at Steubenville Central

Jefferson County Christian at Toronto

Saturday

Baseball

OVAC Championships

(at Steubenville)

Class 4A

Steubenville vs. Harrison Central, 11 a.m.

Class 5A

Edison vs. Cambridge, 1:30 p.m.

Class 2A

Steubenville Central vs. Shadyside, 4 p.m.

Regular Season

Jefferson County Christian at Valley (DH), noon

Track and Field

OVAC Championships

(at St. Clairsville)

With qualifiers, 10 a.m.