Ohio Sectional Tournaments

Saturday

Girls Soccer

Division II Sectional

at St. Clairsville

Edison vs. Beaver Local, noon

Minerva vs. Carrollton, 2 p.m.

Volleyball

Division II Sectional

at St. Clairsville

Edison vs, Carrollton, 6 p.m.

Minerva vs. Meadowbrook, 7:30 p.m.

Tuesday

Boys Soccer

Division II Sectional

at Harding Stadium

Minerva vs. St. Clairsville, 6 p.m.

Beaver Local vs. Steubenville, 8 p.m.

Division II Sectional

at St. Clairsville

Oct. 19 winners, 6:30 p.m.

Thursday

Volleyball

Division II Sectional

at St. Clairsville

Oct. 19 winners, 6 p.m.

Oct. 26

Boys Soccer

Division II Sectional

at Harding Stadium

Oct. 22 winners, 2 p.m.

Ohio Sectional Tournaments

Today

Boys Soccer

Division II Sectional

at Harding Stadium

St. Clairsville vs. Harrison Central, 6 p.m.

Steubenville vs. Indian Creek, 8 p.m.

Division III Sectional

at Maysville

Steubenville Catholic Central vs. Rosecrans, 6:30 p.m.

Girls Soccer

Division II Sectional

at St. Clairsville

Steubenville vs. Carrollton, 6 p.m.

Minerva vs. Indian Creek-Cambridge winner

Volleyball

Division II Sectional

at St. Clairsville

Indian Creek vs. Minerva, 6 p.m.

Meadowbrook vs. EL-BL winner, 7:30 p.m.

Thursday

Boys soccer

Division III Sectional

at Maysville

Hiland vs. Oct. 15 winner, 6:30 p.m.

Girls soccer

Division III Sectional

at West Muskingum

West Muskingum vs. Oct. 14 winner, 5 p.m.

Oct. 15 winners, 7 p.m.

Volleyball

Division IV Sectional

at Dover High School

Oct. 14 winners, 6 p.m. (advance to Buckeye Trail District vs. Barnesville Lower)

Oct. 15 winners, 30 minutes after (advance to Buckeye Trail District vs. Barnesville Upper)

Saturday

Boys soccer

Division III Sectional

at Maysville

Hiland vs. CCHS-Rosecrans winner, 4:30 p.m.

Girls Soccer

Division II Sectional

at St. Clairsville

Tuesday’s winners, noon

Wednesday’s winners, 2 p.m.

Oct. 22

Boys Soccer

Division II Sectional

at Harding Stadium

Minerva-Edison winner vs. St. C/Cambridge/HC winner, 6 p.m.

BL-Carrollton winner vs. Steubenville/IC/EL winner, 8 p.m.

Division II Sectional

at St. Clairsville

Oct. 19 winners, 6:30 p.m.

Oct. 24

Volleyball

Division II Sectional

at St. Clairsville

Oct. 19 winners, 6 p.m.

Oct. 26

Boys Soccer

Division II Sectional

at Harding Stadium

Oct. 22 winners, 2 p.m.