×

All-OVAC Softball

First Team

Class 1A

Kaylee Hagan, Beallsville; Kinley Hughes, Beallsville; Jaycee Huffman, Beallsville; Audrey Bock, Cameron; Masy Baker, Conotton Valley; Chloe Stuber, Conotton Valley; Ellie Bower, Conotton Valley; Mia Pietranton, Madonna; Carmella Pulice, Madonna; Brooke Hoskins, Paden City; McKenzie Thomas, Paden City; Luciana Citerone, Trinity; McKenzie Nixon, Wellsville.

Player of the Year: Masy Baker, Conotton Valley.

Class 2A

Brooke Stewart, Bridgeport; Jordan Haught, Caldwell; Sydney Sailing, Caldwell; Madi Mumaw, Caldwell; Lydia Moore, Clay-Battelle; Grace Rinard, Frontier; Trista Morris, Monroe Central; Gentry Brown, Shadyside; Rylie Fulton, Shadyside; Alexis Ensinger, Southern; Bella Zinno, Steubenville CC; Callie Anderson, Toronto; Michelle Anderson, Toronto; Andrea Recues, Toronto; Josie Frizzell, Wheeling Central; Ashlee Baker, Wheeling Central.

Player of the Year: Madi Mumaw, Caldwell.

Class 3A

Lilly Welch, Barnesville; Ellie Thompson, Barnesville; Sophia Porter, Bellaire; Alexa Williams, Buckeye Local; Abby Wayble, Buckeye Trail; Emmie Duskey, Fort Frye; Angelia Recrosio, Linsly; Baeleigh Burwell, Linsly; Haidyn Bland, Magnolia; Danielle Lude, Martins Ferry; Taylor Bell, Martins Ferry; Maria Clark, Martins Ferry; Hannah Raper, River; Mya Leach, Shenandoah; Bailey Frye, Shenandoah; Charli Wickham, Shenandoah.

Player of the Year: Maria Clark, Martins Ferry.

Class 4A

Olivia Keller, Beaver Local; Abby Mann, Cambridge; Destiny Smith, East Liverpool; Mychi Stewart, Edison; Sarah Touville, Harrison Central; Jenna Young, Harrison Central; Abby Starkey, Indian Creek; Carley Penner, Indian Creek; Sarah Brown, Oak Glen; Kenna Calahan, Oak Glen; Maddie McKay, Oak Glen; Abby Salisbury, St. Clairsville; Hannah Merritt, Union Local; Sophia Apferfine, Weir; Madison Angus, Weir; Mallory Rosnick, Weir.

Co-Players of the Year: Maddie McKay, Oak Glen; Carley Penner, Indian Creek

Class 5A

Landry Bone, Brooke; Taylor Luneborg, Dover; Ava Blake, John Marshall; Kadence Pettit, John Marshall; Sophia Adkins, John Marshall; Maya Farley, Marietta; Breonna Marietta, Morgantown; Reese Loveday, New Philadelphia; Ellie Mason, New Philadelphia; Julia Miller, New Philadelphia; Shawnee Eddy, South; Kassidy Trimble, South; Abba Argabrite, University; Autumn Stemple, University; Olivia Congleton, Warren; Kate Kozlowski, Wheeling Park.

Player of the Year: Julia Miller, New Philadelphia

Honorable Mention

Class 1A

Hannah Phillips, Beallsville; Ashlee Dobbs, Cameron; Kenly Statler, Clay-Battelle; Jordyn Braun, Conotton Valley; Ally Laughlin, Madonna; Destiny Rone, Paden City; Tiffani Titus, Trinity; Alaina Weekley, Wellsville.

Class 2A

Hailee Aubrey, Bridgeport; Katie Franklin, Caldwell; Jamison Schmidt, Frontier; Kynzi Bishop, Monroe Central; Bella Honeywell, Shadyside; Kennedy Lewis, Southern; Anna Arai Steubenville Central; Ashton Thomas, Toronto; Taylor Knollinger, Wheeling Central.

Class 3A

Jaylin Skinner, Barnesville; Allie Ault, Bellaire; Josey Meddles, Buckeye Local; Emma Smith, Buckeye Trail; Hannah Offenberger, Fort Frye; Grace Landini, Linsly; Sydney Scott, Magnolia; Hunter Pollock, Martins Ferry; Raylee Schmidt, River; Laney Hitchens, Shenandoah.

Class 4A

Lexi Schrieber, Beaver Local; Ryleigh Goodman, Cambridge; Shayla Foster, East Liverpool; Savanna Ankrom, Edison; Maddy Butler, Harrison Central; Emileah Booth, Indian Creek; Sydney Brown, Oak Glen; Emily Dubinsky, St. Clairsville; Marissa McGary, Union Local; Reagan Hoover, Weir.

Class 5A

Emilee Knorr, Brooke; Ellie Durant, Dover; Adrianna Skrzyneki, John Marshall; Rhylen Tucker, Marietta; Mikala Rogers, Morgantown; Madison Wright, New Philadelphia; Taylor Lamp, Parkersburg South; Adrianna Brown, Steubenville; Lauren Huebsch, University; Ladea Waderker, Warren; Delaney Thesis, Wheeling Park.

NEWSLETTER

Today's breaking news and more in your inbox

I'm interested in (please check all that apply)
Are you a paying subscriber to the newspaper? *

Starting at $4.73/week.

Subscribe Today